Gazdaságinformatikus (FOSZ) - Vidékfejlesztés és Fenntartható Gazdaság Intézet
Gazdaságinformatikus
Oktatás FOSZ Gazdaságinformatikus
Utolsó frissítés: 2024 január 09.
Miért jó felsőoktatási szakképzésben tanulni?
Elegendő időt kapsz arra, hogy végig gondold a jövőre vonatkozó terveidet, hogy közben az itt eltöltött két év munkája nagy nyereséget jelentsen majd az első alapképzési diploma megszerzésénél. A gazdaságinformatikus felsőoktatási szakképzés alkalom arra, hogy dönts a későbbiek során arról, hogy az informatikus szakma megfelelő-e számodra, vagy melyik másik gazdasági alapképzés lesz számodra a legjobb. Élhetsz a felsőoktatás rendszerében kínálkozó lehetőségekkel, egyetemista hallgatóként képviselheted hallgatótársaid érdekeit, kutatásokban vehetsz részt, számos közös rendezvényen építheted a kapcsolataidat és közben azt tanulod, amiről úgy érzed, hogy igazán neked való.
A szakképzettség oklevélben történő megjelölése:
- szakképzettség: felsőfokú gazdaságinformatikus-asszisztens
- a szakképzettség angol nyelvű megjelölése: Business Information Technologist Assistant
Képzési idő: 4 félév
A képzés helyszíne:
Károly Róbert Campus, Gyöngyös
Választható munkarend: nappali, levelező
A levelező munkarendű képzésben a hallgatók tanóráira péntek délután és szombaton kerül sor.
Választható finanszírozási forma:
- magyar állami ösztöndíjas
- önköltséges
Jelentkezés feltétele: érettségi bizonyítvány
Mire készít fel a gazdaságinformatikus képzés?
A képzés célja olyan szakemberek képzése, akik ismerik az informatika alapelveit és módszereit, emellett tisztában vannak a gazdasági folyamatok szervezésének, irányításának, működtetésének alapelveivel és módszereivel. Értik a vállalati gazdálkodás finanszírozási, számviteli, adózási alapjait, a munka- és ügyvitelszervezési eljárásokat, a kontrolling módszertani alapjait. A képzés során megtanulod a számítógépek működésének elveit, a programozás alapjait, a számítástechnikai szolgáltatások működtetését, az informatikai biztonság legfontosabb elveit. Egyszemélyben testesíted meg az informatikust és az üzletembert.
Mire van lehetőséged a képzés után?
Már a felsőoktatási szakképzés elvégzése után munkába állhatsz, de tovább is tanulhatsz. Ha a munkavállalást választod a gazdálkodó szervezetekben a jellemző munkaköröd lehet: informatikus munkatárs, rendszerüzemeltető, rendszerkarbantartó, fejlesztő.
Továbbtanulási lehetőség alapképzési (BA/BSc) szakon
A felsőoktatási szakképzésben megszerzett oklevél minősítése alapján lehetőség van emelt szintű érettségi vizsga teljesítése nélküli továbbtanulásra a Károly Róbert Campus alapképzési (BA/BSc) szakjain: gazdaságinformatikus, gazdálkodási és menedzsment, kereskedelem és marketing, mezőgazdasági mérnöki, pénzügy és számvitel, turizmus-vendéglátás, vidékfejlesztési agrármérnöki. A felsőoktatási szakképzésben teljesített tantárgyak (kreditek) egyenértékűség esetén beszámíthatók az alapképzésbe. A felsőoktatási szakképzési szak képzési területével azonos alapképzési szakon (pl. gazdaságinformatikus) történő továbbtanulás esetén a beszámítható kreditek száma legalább harminc, legfeljebb kilencven lehet.
Tájékoztató a szakról itt olvasható.
A szak általános tudnivalói itt olvashatóak.
A képzéssel kapcsolatos információkról, az érettségi vizsgatárgyakról, tanulmányi pontokról, intézményi pontokról, az oklevél alapján történő pontszámításról, a speciális feltételekről, valamint a beiratkozással és tanulmányok megkezdésével kapcsolatos információkról a 2024/25 tanév őszi kezdéséhez a MATE honlap TECH-INFO felületen olvashat!
A szakról további tájékoztatás kérhető:
Dr. Zörög Zoltán egyetemi docens, szakfelelős
e-mail: Zorog.Zoltan@uni-mate.hu
telefon: 37/518-300 mellék: 272
A felvételi eljárással kapcsolatos kérdésekben a Károly Róbert Campus Tanulmányi Osztálya ad tájékoztatást:
3200 Gyöngyös, Mátrai út 36. E-mail: felveteli.gyongyos@uni-mate.hu
Kaposvári Campus: Dr. Barna Róbert egyetemi docens szakkoordinátor
e-mail: Barna.Robert@uni-mate.hu
telefon: 82/505-800/3103