Emberi erőforrás tanácsadó - Vidékfejlesztés és Fenntartható Gazdaság Intézet
Emberi erőforrás tanácsadó
Oktatás Mester Emberi erőforrás tanácsadó
Last modified: 09. January 2024
A szakon szerezhető végzettségi szint és a szakképzettség oklevélben szereplő megjelölése:
- végzettségi szint: mesterfokozat (magister, master; MA)
- szakképzettség: okleveles emberi erőforrás tanácsadó
- a szakképzettség angol nyelvű megjelölése: Human Resource Counsellor
Képzési idő: 4 félév
A képzés helyszínei:
- Budapest (Budai Campus)
- Gödöllő (Szent István Campus
Választható specializációk (minden képzési helyen):
- Tanácsadás a szervezetben
- Munka- pályatanácsadás
Választható munkarend:
- nappali
- levelező (Levelező munkarendű képzésben a hallgatók tanóráira péntek délután és szombaton kerül sor.)
Választható finanszírozási forma:
- magyar állami ösztöndíjas
- önköltséges
Mit fogsz tanulni?
A köztudatban a tanácsadással összefüggésben az terjedt el, hogy az egyik ember megmondja a másiknak, hogy mit kell tennie adott élethelyzetben. A mi értelmezésünkben ez nem így van. A tanácsadó csupán támogatja a hozzá forduló személyt életpályáján előforduló kérdésének megválaszolásában. A tanácskérő szeretne pályát választani, elhelyezkedni, pályát módosítani, karriert építeni szervezeten belül, netán országon kívül, vagy visszaülni az iskolapadba, esetleg megváltozott egészségi állapota miatt újra tervezni életútját. Ezeknek a problémáknak a megoldásában vállal szerepet a tanácsadó, amihez kellő felkészítést kap a mesterszakon. A tantárgyak sorában előtérbe kerül természetesen a pszichológia, mely az emberekkel való foglalkozás alapja, valamint ennek a foglalkozásnak a különböző technikái, módszerei. A humán tárgyak mellett kellő hangsúllyal vannak jelen menedzsment, társadalmi és felnőttképzési ismeretek.
Mit csinálhatsz ezzel a végzettséggel?
Az Emberi erőforrás tanácsadó oklevél igen széles körben kamatoztatható a munkaerőpiacon. Leggyakrabban multiknál, vagy egyéb cégeknél helyezkednek el a hagyományos HR területen a kellő szakmaisággal felvértezett tanácsadók. Mindig vannak, akik az egyenruha irányába mozdulnak, vagy éppen a közigazgatás fele. A Foglalkoztatási Hivatal kiemelten várja a szakembereket. Két területet kell még megemlítenünk, a for és a nonprofit szervezeteket. A tanácsadó cégek kötelékében lehetőség van kiválasztásban való részvételre, vagy éppen különböző izgalmas témában (pl. kulcsképességek feltárása, konfliktusok kezelése, kiégés megelőzése) tréningek tartására. A szociálisan érzékenyebbek a civil szervezeteknél működhetnek közre hátrányos helyzetű emberek társadalmi, ezen belül munkaerőpiaci integrációjában.
Jellemző munkakörök:
Az oklevéllel betölthető munkakörök igen széles spektrumon mozognak. Az elhelyezkedéssel összefüggésben ajánljuk a https://www.diplomantul.hu/dpr-aae-palyaorientaciot-tamogato-modul honlapot, ahol többféle információ is az érdeklődők rendelkezésére áll. Eszerint a leggyakrabban betöltött munkakörök: személyzeti és pályaválasztási szakértő, humánpolitikai szakember, valamint ágazatok: vezetői tanácsadás, munkaerőpiaci szolgáltatás, közigazgatás, védelem.
A képzéssel kapcsolatos információkról, az érettségi vizsgatárgyakról, tanulmányi pontokról, intézményi pontokról, az oklevél alapján történő pontszámításról, a speciális feltételekről, valamint a beiratkozással és tanulmányok megkezdésével kapcsolatos információkról a 2024/25 tanév őszi kezdéséhez a MATE honlap MATE ECONOMY felületen olvashat!
Szakvezető adatai:
Dr. Kenderfi Miklós egyetemi docens (Szent István Campus)
e-mail: kenderfi.miklos.mate@uni-mate.hu
telefonos elérhetőség: 06/28 522-000/3636 mellék