Last modified: 15. February 2022
Az Agroökológiai és Ökológiai Gazdálkodási Tanszék törekszik a közös kutatómunkák és a kapcsolatok bővítésére olyan külföldi és hazai kutatóhelyekkel és képzési intézményekkel, amelyek fontosnak tartják az élő környezet és az ökoszisztéma megóvását a kertészeti és mezőgazdasági termesztésben.
Olyan problémák megoldására törekszünk, amelyek az ökológiai gazdálkodás széleskörű bevezetése és elterjesztése, valamint az átállás során felmerülnek.
Folyó kutatási témák (nemzetközi projektjeink):
● EcoMotive - Képzők képzése a vidéki kistelepülések ökológiai szemléletű gazdálkodásának elősegítésére (Training-the-trainers for ecological small scale production (2014-2017)
● ‘Social farms in V4 countries’ (Visegrádi Alap) (2017)
● CATAlySt - A mezőgazdasági innovációs szaktanácsadás kapacitásfejlesztése a közép-kelet európai országokban (Capacity building in agricultural innovation services in CEE countries) (2016-2018)
● SoFarEDU- Szociális farmgazdálkodás a felsőoktatásban (Social Farming in Higher Education)(2017-2020)
● ‘Post-covid recovery of small family businesses in V4 countries’ (Visegrádi Alap) (2021)
Szolgáltatások:
Tanszékünkön egyetemi oktatásirendszeren kívüli felnőttképzést is tartunk, Biokiskert és Permakultúra címmel.
A Szent István Campuson, a tanszékünk gondozásában álló SZIA Agroökológiai Közösségi Kertben biozöldség termesztés folyik, terményeladással egybekötve.
A Budai Campuson a Budai Arbor Biokertben a hallgatók gyakorlati képzése mellett az Arborétum látogatói is megismerkedhetnek az ökológiai gazdálkodás technikáival.