Agrármérnöktanár

Oktatás Mester Mérnöktanár

Utolsó frissítés: 2024 január 09.

A szakon szerezhető végzettségi szint és a szakképzettség oklevélben szereplő megjelölése:
- végzettségi szint: mesterfokozat (MA)
- szakképzettség: Okleveles Agrármérnöktanár
- a szakképzettség angol nyelvű megjelölése: Teacher of Agricultural Engineering


Képzési idő:
-    2 félév (egyetemi, osztatlan, MA/MSc diszciplináris végzettség megléte esetén vagy a hallgató mesterképzési, osztatlan képzési szakja mellett párhuzamos formában végzi a szakot)
-    4 félév (főiskolai, BA/BSc diszciplináris végzettség megléte esetén)

A képzés helyszíne:
•    Gödöllő (Szent István Campus)

Választható specializációk:
•    mezőgazdaság
•    mezőgazdasági gépész
•    élelmiszer
•    kertészet- és parképítés


Választható munkarend:
•    nappali
•    levelező (a hallgatók tanóráira pénteken és szombaton kerül sor)


Választható finanszírozási forma:
•    magyar állami ösztöndíjas
•    önköltséges

Mit fog tanulni?

A képzés erősen gyakorlatorientált, széles elméleti bázis alapozza meg a tanári felkészítést, amely arra törekszik, hogy Önnek megfelelő elméleti és gyakorlati felkészítést nyújtson a mindennapi iskolai nevelő-oktató munkában. Tanulmányaik során megismerik a nevelés- és oktatástudomány korszerű irányzatait és eredményeit, elsajátítják az informatikával és know-how-val támogatott vezetési és oktatásszervezési módszereket és azok gyakorlati alkalmazását, megismerik a nevelő-oktatómunka során felmerülő problémákat, a lehetséges megoldási módokat, elsajátítják a képzés szakképzettségének megfelelő alapvető gyakorlati módszereket és megoldásokat, valamint ezek hasznosításának lehetőségeit a gyakorlati pedagógiai munkában, továbbá megismerik a munkaerőpiac és a szakképzés alapvető összefüggéseit.

Mit csinálhat ezzel a végzettséggel?

A képzés célja olyan agrármérnöktanárok képzése, akik alkalmasak a szakképzésben, a felnőttoktatásban és a felnőttképzésben a tanulók agrárszemléletének, ismereteinek és szaktudásának megalapozására.
A korszerű, piaci igényekre reagáló agrár tanárképzés fontos szerepet vállal a mezőgazdasági szereplők változásra nyitott magatartásának formálásában is.
A Szakképzés 4.0 stratégia szakmai tanárképzésre vonatkozó innovatív paneljeinek a szem előtt tartásával, bízunk abban, hogy tanítványaink zökkenőmentesen tudnak majd alkalmazkodni a térségspecifikus oktatási és agrár-munkaerőpiaci elvárásokhoz.

Jellemző munkakörök:

Az agrármérnöktanárok jelen, illetve jövőbeli munkaterületeinek vonatkozásában megemlíthető a szakképzés, a felnőttoktatás és a felnőttképzés opcionális lehetősége is. Ezen szakmai tanári diploma elsősorban arra jogosítja fel Önt, hogy a végzettségének megfelelő szakmai tárgyakat oktathasson szakképző intézményekben, másrészről számos törvényi előírás rögzít olyan feladatokat, melyeket pedagógus végzettséggel lehet csak ellátni.

A képzéssel kapcsolatos információkról, az érettségi vizsgatárgyakról, tanulmányi pontokról, intézményi pontokról, az oklevél alapján történő pontszámításról, a speciális feltételekről, valamint a beiratkozással és tanulmányok megkezdésével kapcsolatos információkról a 2024/25 tanév őszi kezdéséhez a MATE honlap MATE PEDAGOGY felületen olvashat!

Szakvezető adatai:
Dr. habil. Khademi-Vidra Anikó egyetemi docens (Szent István Campus)
e-mail: khademi-vidra.aniko@uni-mate.hu
telefonos elérhetőség: 06/28 522-000/ 3647 mellék

A szakról további tájékoztatás kérhető:
Dr. Bakos Izabella Mária egyetemi adjunktus (Szent István Campus)
e-mail: bakos.izabella.maria@uni-mate.hu 
telefonos elérhetőség: 06/28 522-000/ 3647 mellék