Angol idegennyelvi agrár szakmai kommunikátor

Oktatás SzT angol idegennyelvi agrár szakmai kommunikátor

Utolsó frissítés: 2023 december 17.

Szakirányú továbbképzésben megszerezhető szakképzettség neve:
idegen nyelvi szakmai kommunikátor/ professional communicator in agricultural sciences [in English]

Képzési idő: 2 félév

A képzés helyszíne:
•    Gödöllő (Szent István Campus)

Munkarend:
•    esti

Finanszírozási forma:
•    önköltséges

Mit fogsz tanulni?
 A képzés elején A Bevezetés a szakmai műfajokba tantárgy előadásainak keretein belül a hallgatok megismerkednek a szaknyelv jellegzetességeivel, a tipikus szakmai műfajokkal és a rájuk jellemző regiszterrel, stílussal, szóhasználattal és nyelvtannal. A bevezető előadások után a Szakági szaknyelv tantárgy keretein belül a hallgatók elsajátítják az agrár és gazdasági szakma szóhasználatát, szókincsét, a Szóbeli szakmai kommunikáció órán pedig a tipikus szóbeli, szakmai szituációk nyelvhasználatát tanulják. A Kommunikatív nyelvtan órán a hallgatók szakmai szituációkban gyakorolják és tudatosítják a nyelvtani szerkezeteket. Az első félév Prezentáció a szakmai kommunikációban óráján prezentációs technikákat tanulnak a hallgatók. A második félévben is folytatódik a Szóbeli szakmai kommunikáció óra, de emellett tanítunk szakmai szövegolvasást és szókincsfejlesztést, melynek során bővítjük a hallgató szókincsét, javítjuk szövegértését. Nagy hangsúly esik a nyelvtan és a tudományos cikkek írásának fejlesztésére, amely a Tudományos írásművek, illetve a Szakdolgozati konzultáció órákon történik.

Mit csinálhatsz ezzel a végzettséggel?
A végzettséggel és a szakon megszerzett tudással képes leszel angolul kommunikálni agár szakterületen szóban és írásban, mert bő agrár szókinccsel rendelkezel majd. Megtanítunk a szakmai prezentáció fogásaira. Nagy segítséget kapsz a tudományos írásművek, ezen belül is a szakcikkek írásához.

Jellemző munkakörök:
A végzettséggel bármely olyan munkakörben el tudsz helyezkedni, ahol szükség van magabiztos idegennyelvi kommunikációs készségekre és tudásra. Legyen ez egy egyetemi oktatói pozíció, amelyben publikálnod vagy tudományos konferencián kell előadnod. De bármely cég vagy vállalat szívesen fogadd majd felsőfokú idegennyelvi készségeid miatt.

Szakvezető adatai:
Dr. Veresné dr. habil. Valentinyi Klára
egyetemi docens (Szent István Campus)
e-mail: veresne.valentinyi.klara@uni-mate.hu
telefonos elérhetőség: 06/30/3212609