Létrehozva: 2024 május 19.

Dr. Rákóczi Attila egyetemi adjunktus Pro Natura díjban részesült

Dr. Nagy István agrárminiszter Pro Natura díjat adományozott Dr. Rákóczi Attila, a MATE Vidékfejlesztés és Fenntartható Gazdaság Intézet egyetemi adjunktusa részére.

A díjat 50 évvel ezelőtt, 1974-ben alapították azok elismerésére, akik a hazai természetvédelem érdekében kiemelkedő tevékenységet folytatnak.
Dr. Rákóczi Attila az egyedi tájértékek védelméért, valamint megőrzésük érdekében végzett kutató- és oktató munkája elismeréseként vehette át a kitüntetést 2024. május 17.-én a Magyar Mezőgazdasági Múzeum és Könyvtár-ban. A kitüntetést Dr. Nagy István agrárminiszter adományozta. A díjátadón Dr. Rácz András az Agrárminisztérium természetvédelemért felelős államtitkára és Balczó Bertalan az Agrárminisztérium természetvédelemért felelős helyettes államtitkára adta át a díjakat a kitüntetettek részére.

Fotó: Lehoczky Péter